Pompy Ciepła Vitocal 060-A

Pompa ciepła do podgrzewu ciepłej wody Vitocal 060-A, zarówno w nowym budownictwie  jak i w obiektach modernizowanych, gwarantuje efektywne podgrzewanie wody użytkowej.

Kompaktowa pompa ciepła Vitocal 060-A typu monoblok została wyposażona we wszystkie komponenty służące do efektywnego podgrzewania ciepłej wody. W jej kompaktowej obudowie mieści się obok modułu pompy ciepła, regulator oraz zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 lub 250 litrów.

Vitocal 060-A może wykorzystywać zarówno powietrze zewnętrzne jak i powietrze obiegowe do wydajnego i ekonomicznego podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu można ją stosować w nowych i już istniejących domach jednorodzinnych. Idealnym zastosowaniem dla pompy są sytuacje, kiedy trzeba chłodzić powietrze w pomieszczeniach – na przykład w piwnicach na wino czy też w komorach chłodniczych z artykułami spożywczymi.

Pompa ciepła do podgrzewu ciepłej wody może być wyposażona w wężownicę (typ T0S-ze) do której można podłączyć drugie źródło ciepła np. instalację solarną lub kocioł grzewczy, aby w okresie zimowym ogrzewać wodę. Możliwa jest również praca w układzie monoenergetycznym, gdzie w okresie zimowym za ogrzewanie wody będzie odpowiadała grzałka elektryczna fabrycznie zamontowana w pompie ciepła (typ T0E-ze). Grzałka elektryczna jest montowana „na sucho” co zapewnia możliwość jej okresowej kontroli bez konieczności opróżniania zasobnika.

Dostępne warianty pracy na powietrze obiegowe lub zewnętrzne

W wersji na powietrze obiegowe pompa ciepła Vitocal 060-A wykorzystuje powietrze z pomieszczenia, w którym została zainstalowana. Z zassanego powietrza pobierane jest niskotemperaturowe ciepło, które za pomocą układu termodynamicznego pompy ciepła umożliwia ogrzewanie wody użytkowej nawet do 62°C bez wykorzystywania innych źródeł ciepła. Przy okazji usuwana jest wilgoć z pomieszczeń. Dzięki temu chroni przegrody budowlane i podwyższa jakość mieszkania.

Za pomocą przystawki powietrza zewnętrznego pompę ciepła Vitocal 060-A można łatwo przestawić na tryb pracy wykorzystujący powietrze zewnętrzne. W zależności od zastosowanego systemu przewodów powietrza zewnętrznego i powietrza odprowadzanego pompa ciepła Vitocal 060-A może być ustawiana w pomieszczeniach o wysokości od 206 cm (model z zasobnikiem o pojemności 250 litrów), lub nawet 186 cm w przypadku modelu z zasobnikiem 180-litrowym.

Bogate możliwości ustawień parametrów regulatora

Pompa ciepła Vitocal 060-A jest od razu gotowa do pracy dzięki fabrycznie zaprogramowanemu regulatorowi. Ustawienia te mogą być jednak indywidualnie zmieniane za pomocą modułu sterowania regulatora. Można na przykład ustawiać różne programy robocze – Eco, Auto, Boost lub Urlop albo zmieniać program czasowy sterujący podgrzewem ciepłej wody. Dodatkowo, w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na ciepłą wodę autoryzowany instalator może zmienić profil obciążeń z M na L (model 180 litrów) lub z L na XL (model 250 litrów).

 Zalety

 • Wysoka wydajność pracy zarówno z wykorzystaniem powietrza zewnętrznego jak również obiegowego
 • Proste uruchomienie dzięki kompletnemu wyposażeniu i fabrycznym ustawieniom regulatora
 • Cicha praca
 • Regulator umożliwiający intuicyjną obsługę urządzenia
 • Podgrzewanie ciepłej wody użytkowej do 62°C poprzez moduł pompy ciepła przy temperaturze powietrza dolotowego powyżej 6°C
 • Funkcja szybkiego podgrzewania (tryb Boost) z pomocą elektrycznej grzałki (zakres dostawy w przypadku typu T0E-ze, wyposażenie dodatkowe w przypadku typu T0S-ze)
 • Przygotowana do pracy w inteligentnych sieciach elektroenergetycznych (SmartGrid)

 

 1. Wentylator
 2. Wielkopowierzchniowy parownik zapewniający efektywną wymianę ciepła
  i efektywne odszranianie
 3. Układ termodynamiczny pompy ciepła
 4. Moduł obsługowy regulatora
 5. Zasobnik ciepłej wody o pojemności 250 litrów (typ T0S-ze i T0E-ze)
  lub 180 litrów (typ T0E-ze) z zabezpieczoną przed korozją emalią Ceraprotect
 6. Grzałka elektryczna
  (typ T0E-ze wstępnie zainstalowany / typ T0S ze wyposażenie dodatkowe)
 7. Wężownicowy wymiennik ciepła (typ T0S-ze)
 8. Zewnętrzny skraplacz
 9. Anoda magnezowa zabezpieczająca zbiornik przed korozją